Кой GSM оператор е най-изгоден в момента?

Модератори: pacienta, debila, resnp2, darumdumdum

Кой GSM оператор е най-изгоден в момента?

Мнениеот angelkrasimirov на 10 Яну 2009, 22:49

Другият месец ми изтича договора към М-Тел и се питам къде да подпиша нов? Дали пак там или на друго място? В момента съм с М-Тел Comfort 100 с такса 4.90 лв. и 100 мин. към 3 номера (трябва да се заявят предварително) 60 сек. тарифиране и sms с цена 0.14 лв. Неизползваните минути не се прехвърлят за следващия месец! С такава такса нямат по-актуален план. Ето го плана:

M-Tel COMFORT 100, Месечна такса 4,90, Брой номера, включени в групата Семейство и приятели 3,Безплатни минути месечно към номера от групата Семейство и приятели* 100, Цена на минута разговор към групата Семейство и приятели след изчерпване на безплатните минути 0,10, Цена на минута разговор в мрежата на М-Тел: натоварена часова зона ненатоварена часова зона 0,32, Цена на минута разговор към останалите мрежи в страната 0,32, Цена на SMS към всички мрежи в страната 0,14

Това, към което съм се ориентирал за сега е Vivatel "Тънка Тарифа". Параметри: Месечен абонамент 5.00, Включени минути** 200; Цени на минута разговор: В мрежата на vivatel 0.16,Към фиксирани оператори 0.16, Към други мобилни оператори 0.40
С пет важни допълнения:
1. Тарифирането е на 30 сек, а не на минута
2. Неизползваните минути се прехвърлят за следващият период
3. Безплатните минути са към всички абонати на Вивател и БТК
4. Има опция за SMS пакет с 3 лв. допълнителна такса и 300 SMS-а към всички оператори
5. Така мога да си взема SonyEricsson K330i за 49 лв., а той има всичко от което се нуждая...

Та ако някой ползва този план и има реални отзиви от него, моля да сподели...
angelkrasimirov
активен потребител

Re: Кой GSM оператор е най-изгоден в момента?

Мнениеот pacienta на 10 Яну 2009, 23:01

Аз напоследък не съм си правил труда да гледам кой е по-изгоден, но към момента използвам Мтел и Глобул :)
Life was so much easier when Apple and Blackberry were just fruits!

Become a fan: Facebook
follow us: twitter
Аватар
pacienta
Site Admin

Мнениеот angelkrasimirov на 10 Яну 2009, 23:03

Доволен ли си от Глобул?
angelkrasimirov
активен потребител

Мнениеот pacienta на 10 Яну 2009, 23:06

angelkrasimirov написа:Доволен ли си от Глобул?

ами човек в група съм със семейството си там.. доста безплатни минути към тях, което е най-важното към момента, защото не живеем заедно, та да се чуваме често поне :)

Мисля, че имам и някакви предплатени минути месечно, но честно казано не зная колко...

В общи линии май съм доволен.. Зная, че Вива-та имат доста интересни промоции, но за съжаление имам много малко хора в адресната си книга към Вивател

Аватар
pacienta
Site Admin

Мнениеот angelkrasimirov на 10 Яну 2009, 23:08

И аз мислех като теб, но като разпитах се оказа, че повечето ми познати имат и още една карта (поне) и в повечето случаи тя е на Вивател!
angelkrasimirov
активен потребител

Мнениеот pacienta на 10 Яну 2009, 23:10

сред моите познати няма много вивателци

Аватар
pacienta
Site Admin

Мнениеот angelkrasimirov на 11 Яну 2009, 00:20

Много съжалявам теб/тях и същевременно съжалявам за теб/тях за това :D
angelkrasimirov
активен потребител

Мнениеот pacienta на 11 Яну 2009, 00:22

angelkrasimirov написа:Много съжалявам теб/тях и същевременно съжалявам за теб/тях за това :D

:lol:

Аватар
pacienta
Site Admin

Мнениеот ngtodoroff на 11 Яну 2009, 01:46

Аз съм на Мтел и Глобул. На глобул съм с 500 безплатни минути към 10 номера, други детайли незнам. Към Мтел съм на някакъв корпоративен договор - 12 лева такса, 15 ст./минутата към Мтел и май тарифиране на 15 секунди.
Честно казано за Вивател не съм се и замислял. И аз нямам много хора на Вивател в указателя. Ще почакам още малко и яхвам WiMAX-a (като пуснат мобилния де и оправят покритието) :D :D :D
ngtodoroff
активен потребител

Мнениеот angelkrasimirov на 11 Яну 2009, 11:48

ngtodoroff написа:Аз съм на Мтел и Глобул. .... Към Мтел съм на някакъв корпоративен договор - 12 лева такса, 15 ст./минутата към Мтел и май тарифиране на 15 секунди.
....

Здравейте ngtodoroff,

М-Тел към момента не предлага тарифиране, различно от 60 сек. минимално засичане. Това, което ползваш най-вероятно е тарифен план на повече от 4 години. То своя страна, това означава, че със сигурност не ползваш: 1. безплатни разговори в група (най-вероятно се тарифират по 0.10 лв. на мин.!!!), не ползваш безплатни разговори в собствената мрежа на М-Тел, както и кум други оператори в страната.
Препоръката ми към теб е да потърсиш консултанта на корпоративната група, към която е картата ти и да го попиташ: а) как е допуснал да не ти предложи новите условия за корпоративни клиенти на М-Тел цели 5 поредни години; б) Защо толкова настоява да си прехвърлиш картата към по-лоялен към теб оператор в) как сваля толкова много жени, че не му остава време да се видите :)
Към момента минимума, който може да получиш, за това, че ползваш корп. карта на М-Тел е безплатен GSM от нисък клас, безплатни разговори в групата си и бр. безплатни минути към всички оператори и към "бизнес общност в М-Тел".
Надявам се да съм ти полезен с краткото инфо.
Ако имаш нужда от допълнителни съвети, ние екипа на www.359gsm.com/forum сме на линия...
angelkrasimirov
активен потребител

Следваща

Назад към Други