Химическата лаборатория на LG, занимаваща се с батериите в смартфоните на компанията, се е похвалила с разработката на нов тип светлинни панели. Освен изключителната си яркост, основната атракция на новите модули е тяхната гъвкавост. Отивайки далеч от съществуващите базирани на стъкло OLED модули, тези панели се огъват/извиват до 30mm.
Постижението се дължи на използването на съвсем различни материали. Стъклената основа на OLED панелите, може да се изкриви (или да бъде натисната), до определена позиция (75mm), след което ще се счупи. С използването на пластмаса, LG създават P-OLED (plastic OLED) панелите, които увеличават издръжливостта при огъване и натиск. Технологията е почти идентична с панелите, които компанията използва в G Watch R и G Flex 2.
Проблемът с P-OLED светлинните панели е, че обикновено имат по-ниски яркост и енергиийна ефективност. LG са успели да преодолеят проблема с новите си панели, които вече имат ефективност от 60 лумена на ват и 75 лумена яркост.
В допълнение към панела, компанията твърди, че са създали най-големият OLED панел в света – 320mm х 320 mm, енергийна ефективност от 60 лумена на ват, яркост от 800 лумена, като консумираната мощност е едва 8.5V 1600mAh.
Постиженията на LG в областта на гъвкавите екрани е огромна стъпка към осъществяването на наистина гъвкави и здрави смартфони (някой ден), чиите дисплеи ще се изразходват малко енергия и ще имат висока яркост. Естествено, ще окажат влияние и в новата “wearable” ниша от устройства като умни часовници, фитнес гривни и други.