Проучване сред Интернет лидери, активисти и аналитици показва, че те очакват големи технологически подеми, поради това, че телефонът се превръща в основно устройство за онлайн достъп, изкуствената и виртуална реалност стават все по-често срещани в ежедневието на хората, а самата архитектура на Интернет се подобрява сама по себе си.
Те са на различно мнение, обаче, дали това ще доведе до по-голяма социална толерантност, до по-ефективни човешки връзки или до по-добър живот.
Някои резултати от проучването:
-
77% твърдят, че мобилните изчислителни устройства (смартфоните) с по-добра изчислителна мощност ще бъдат основна платформа за Интернет връзка през 2020.
-
64% са благосклонни към идеята, че потребителските интерфейси през 2020 ще предлагат по-напреднали опции за сензитивност, говорене и въвеждане на текст, а някои добавят и „Т” – think.
-
Три от пет участници не са съгласни с идеята, че законодателството, съдилищата, технологичната индустрия и медийните компании ще упражнят ефективен контрол до 2020.
-
Болшинство от 56% са съгласни, че през 2020 „няколко линии ще отделят професионалното от личното време, което е добре”.
-
56% твърдят, че докато Web 2.0 ще сближи хората, социалната толерантност няма да се повиши от новите конекции.
-
45% са съгласни, а 44%, не, с идеята, че по-голямата прозрачност между хората и институциите, която Интенет позволява ще насърчи човешката почтеност и незлоблизвост.
-
Повече от половината са съгласни, че много сфери на живота, ще бъдат повлияни от новите тенденции през 2020.
Според авторката на доклада, Жана Андерсън, Интернет понастоящем се ползва от 1.6 милиарда души по света, като още един милиард ще се присъедини съвсем скоро.
Източник: cellular-news.com