Известни са цените на Sony Xperia T2 Ultra и Xperia E1 за Европа

    Вчера писахме за два нови модела на Sony – бюджетния Xperia E1 и странно-тихо представеният Xperia T2 Ultra по-евтин фаблет на компанията. Въпреки, че всичко по хардуера и софтуера беше обявено, нямаше информация за цените им.

    От Xperia Blog твъдят, че разполагат с официална информация за това колко ще струват двете устройства в Европа.

    Xperia T2 Ultra ще се продава на препоръчителна цена от 399 евро.

    Цената на Xperia E1 от своя страна, изглежда ще варира малко в някои различни страни. В Белгия, ще е 129 евро, в Германия – 139 евро, а в Холандия – 149 евро. Тези цени са за версията на E1 само с една SIM карта. Няма информация за версията с две СИМ карти, като ще припомним, че двете СИМ карти при него би трябвало да работят напълно самостоятелно. С други думи, ще можете да приемате повиквания от едната, докато говорите по другата СИМ карта.

    Тук има и нещо друго.. Напълно възможно е, моделът с две СИМ карти да не се появи в Европа изобщо. Не и по общоприетият начин… Причината за това е именно в начина на работа на двете СИМ карти. За да работят те напълно независимо една от друга, устройството трябва да разполага с два радио модула, което увеличава облъчването (и вероятно е в разрез с изискванията на ЕС). Независимо дали ще се предлага официално в Европа, със сигурност ще видим устройството в свободна продажба и у нас.