Microsoft заменят бранда Metro с Windows 8

    Microsoft изоставят бранда Metro, който първоначално използват в Windows 8 и Windows RT. Решили са да използват термините „Windows 8 потребителски интерфейс“ и “дизайна на Windows 8”, вместо изоставения бранд. Остава по-трудната част – да накарат потребителите да забравят бранда Metro и да го заменят с нов. Microsoft доста време използва бранда Metro изключително често и при всякакви поводи, което сега ще затрудни нещата. Най-лесно ще бъде да заличат термина от съзнанието на потребителите като го замени с нещо познато, а Windows 8 е доста подходящ вариант.

    Metro брандът ще бъде заличен и по отношение на мобилната платформа Windows Phone. Това означава, че всичко, свързано с tile-четата на Windows Phone вече ще бъде наричано „Windows 8 нещо“.

    От Microsoft все още не са потвърдили изоставянето на бранда Metro в полза на “Windows 8”. Има доста голяма вероятност компанията въобще да не го потвърди официално, а просто да използва новия бранд на мястото на стария.