Известно е, че наследникът на Galaxy Note вече се разработва. Според доверен вътрешен източник, очакваният 5.5 инчов AMOLED дисплей на новият модел е потвърден.
Galaxy Note 2 ще бъде с 5.5 инчов Super AMOLED дисплей, а дизайнът е вдъхновен от Galaxy S III смартфона. Интересен факт е, че въпреки по-големият дисплей в сравнение с оригиналният Note, ширината на Note 2 е по-малка в сравнение с оригиналния Galaxy Note.
Още по-интересен е фактът, че датата на официалното представяне на Note 2 е изтеглена за месец септември, вместо спрягания досега октомври. Причината за тази промяна вероятно е желанието на Samsung да представи Note 2 преди Apple да пусне в продажба iPhone 5 през октомври, с цел привличане на клиенти.
Слуховете, че новият Galaxy Note ще има 8 MP камера с подобрени сензори, 2 GB RAM, новият Exynos 5250 чипсет и двуядрен ARM-15 процесор, все още остават непотвърдени.
От gsmarena