Samsung обясняват, защо създаването на умен часовник е изключително трудно

    Умният часовник Galaxy Gear на Samsung не успя да направи бум на пазара на носимите технологии, но все пак, може би не трябва да съдим компанията толкова строго. Оказва се, че да създадеш хитов продукт от този тип е доста по-трудно от колкото да създадеш хитов смартфон например.

    В интервю за Re/code, Денис Майлосески, шеф на Samsung Design America studio споделя, че едва ли не умните часовници са още в процес на разработка и компаниите се опитват да се справят с технологичните ограничения на хардуера, който могат да използват в устройства като Galaxy Gear.

    В общи линии, проблемите са два. Безспорно, най-видимия проблем в момента са батериите в умните часовници. Те не са особено мощни и намаляват възможностите за използване на приложения, изискващи голям поток на данни. Затова и по-добрият вариант към момента е да се гледа на тези часовници, като на допълнения към смартфоните, които от своя страна да извършват по-тежки задачи като GPS позициониране и други.

    Вторият голям проблем пред компаниите е дизайна. Новият тип носими устройства (wearable) са моден аксесоар и компаниите създаващи ги, трябва със сигурност да се съобразят с това. Съответно, продуктите трябва да изглеждат наистина добре и елегантно.

    Като цяло, създаването на умен часовник, явно се оказва доста трудна задача. От една страна трябва да е компактно, за да бъде красиво и елегантно, а от друга е добре да има сериозна батерия, за да бъде използваемо. А това явно е тежка задача. Най-вероятно умните часовници ще станат хит, но е добре да имате тези два фактора предвид, преди да си купите новата уман джаджа на който и да е производител.